Jste zde

Sexuální mýty a pověry

Sexuální mýty a pověry

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".

Lidská sexualita je jedním z nejvíce diskutovaných a proto i přirozeně lákavých témat. U mladých lidí důsledkem nedostatku správných informací a poučení vzniká touha přebírat názory a přístupy ze svého okolí, především od lidí kterým věří nebo od lidí které obdivují. Nejčastějším zdrojem mýtů jsou mladí lidé kteří se snaží demonstrovat kamarádům svoje "zkušenosti". Problém poučení od kamarádů ve vztahu k vlastní sexualitě bývá v tom, že někteří se chtějí přiblížit svým vzorům a mnohdy přebírají i nepodložené a často nesprávné názory. Po vzoru přátel je začnou praktikovat ve svém životě.

Mýty jsou důležitým rozměrem duchovní existence každé komunity i společnosti. Každá si vytváří své vlastní mýty a legendy a mnohdy tak vzniká překážka, která stojí mezi námi a snahou o skutečné poznání.

Sexuální mýty najdete prakticky o všem co se týká sexu. Můžete se s nimi setkat na ve škole, v práci, v šatně na koupališti, v internetových debatách, v televizi, kině, pornu, časopisech. Doslova všude okolo sebe. Jejich aplikace v sexuálním životě však může mít pro někdo za následek nechtěné těhotenství nebo nakažení se sexuálně přenosnou chorobou.

Místo pověr a mýtů je moudré si najít spolehlivé informace. "Důvěřuj, ale prověřuj" zde platí o to více, že můžete předejít velkým problémům nebo zklamání, které někdy ovlivní celý váš život. Když si nebudete vědět rady, navštivte lékaře, specialistu urologa nebo gynekologa nebo se alespoň v začátku zeptejte lidí, kterým věříte, třeba staršího bratra nebo přátel, protože ti by Vám mohli poskytnout správné informace. Nezapomeňte také na rodiče, kteří Vám určitě budou chtít pomoci. Některé sexuální mýty vychází ze strachu a obav, z lidské hlouposti a naivity, ze zkresleného pohledu na druhé pohlaví, další z náboženských a kulturních přesvědčení. Je nutné si správně zhodnotit, co je a co není správné a nejít slepě do věcí, které nesplňují vaše představy a porušují vaše morální postoje. Používejte zdravý úsudek, ten pomůže nejlépe přijmout správná rozhodnutí. Pokud něco zní příliš divně, nebo je to poněkud kontroverzní, dobře zvažte rozhodnutí takovýto názor přijmout.

Vytvořili jsme krátký seznam mýtů a představ, který zahrnuje sex, první milování, menstruaci, panenství, homosexualitu, masturbaci, těhotenství a další .... Tento seznam můžete rozšiřovat i zasíláním svých příspěvků.

 

Mýty o sexu

  • Největší sexuální mýtus: "Hlavní pohlavní orgány jsou penis a vagina" . Vždy si pamatujte, že hlavní pohlavní orgán pro muže i ženy je mozek.
  • "Lidé, kteří mají stabilní vztahy, by se neměli masturbovat" - masturbovat je naprosto normální a je součástí vašeho vztahu sám se sebou. Sexuologickými výzkumy bylo zjištěno, že zhruba 94% mužů a 70% žen, kteří žijí v dlouhodobém vztahu masturbovalo příležitostně nebo pravidelně.
  • "Pro ženy nemá sex význam" - Naopak - ženy sex milují. Ženy sice mají ve vztahu i jiné priority, ale po sexu touží a potřebují ho stejně jako muži. Jenom ho nevyžadují tak nahlas jako muži, snaží se spíš naznačit a čekají, že budou dobývány.
  • "Ženy myslí jenom na sex" - jedni muži si myslí, že pro ženy nemá sex žádný význam, druzí muži si představují, že ženy na nic jiného než na sex, nemyslí. Pravda bude někde uprostřed - ženy na sex myslí podobně jako muži, ale na rozdíl od mužů o tom tak moc nemluví.

Mýty o prvním milování

  • "Odpanění" je jen technická záležitost a může je provést prakticky kdokoli, nejlépe někdo zkušený" - to je "hit" poslední doby, ale dost zvrácený ... V žádném případě nepodléhejte těmto názorům. Dívka by si měla k prvnímu sexuálnímu styku především vybrat partnera, kterého miluje. První sexuální styk je jedinečným a významným životním momentem pro každého jednotlivce.
  • "Musí to proběhnout co nejrychleji, tak aby ani nevěděla, že už to má za sebou" 
    Často mezi chlapci šířený názor. Jedná se o bezohledný a naprosto špatný přístup k tak závažnému a významnému okamžiku v životě ženy.

Mýty o antikoncepci

  • "Nemohu otěhotnět při prvním pohlavním styku" - pokud menstruujete, znamená to, že jste plodná žena a potřebuje už při prvním styku přijmout opatření, aby se zabránilo otěhotnění.
  • "Nemohu otěhotnět, pokud mám první pohlavní styk během menstruace"  - jeden z mýtů o prvním milování. Deflorace sice může přinést malé krvácení, ale spojovat defloraci s menstruací (krvácení jako krvácení) je hodně zcestné. Menstruace není antikoncepce. Sperma může zůstat uvnitř ženského těla po dobu až 5-ti dnů po posledním dni kdy jste měli sex. Počká si na období plodnosti .... je to však méně pravděpodobné.
  • "Nemohu otěhotnět, pokud mám sex během menstruace" - jeden z nejčastějších mýtů vztahujících se k sexualitě dospívajících, to je úplně špatně. Sperma může zůstat uvnitř ženského těla po dobu až 5-ti dnů po posledním dni kdy jste měli sex. Počká si na období plodnosti .... je to však méně pravděpodobné.
  • "Největší riziko otěhotnění je za úplňku" - jedná se o mýtus, který nikdy nebyl potvrzen. Otěhotnět se dá za každého počasí, atmosferického tlaku, v každé nadmořské výšce nebo v období roku. Proto ani fáze měsíce žádný vliv na možnost otěhotnění nemá. Podobně je tomu i s pověrami, kdy je možné mít sex bez rizika otěhotnění. Nespoléhejte na zaručené termíny, ani na fáze Měsíce nebo jeho polohu vůči jiným hvězdám.

Mýty o ženské msturbaci

Zde je několik mýtů spojených s masturbací. Mnoho z těchto mýtů se předávalo a předává z generace na generaci. Řada jich pochází z doby, kdy společnost byla proti masturbaci a hledal způsoby, jak odradit mladé muže a ženy od potěšení z masturbace.

  • Masturbace zastaví růst těla.
  • Masturbace může vést k oslepnutí
  • Masturbace zaviní růst chlupů na dlaních...
  • Masturbace je jedna z příčin šílenství.
  • Masturbace je jedna z příčin vzniku akné.
  • Masturbace ženu připraví o panenství... (ženy by měly dávat pozor na poškození panenské blány).

Mýty o porodech

  • "Nejvíce porodů probíhá za úplňku" - jedná se o mýtus. Na četnost porodů fáze Měsíce nemají vůbec žádný vliv. Porod spouštějí hormonální procesy a nikoliv působení fází Měsíce. Na porod nemají vliv ani atmosférické vlivy nebo počasí.

Mýty o mužích

  • "Muž snadno pozná, kdy žena dosáhne orgasmu" - každá žena ví, že orgasmus může kdykoli předstírat. Muž si nepřipustí, že by nebyl tak dobrý, aby žena orgasmus musela předstírat a proto dále nepátrá ....Většinou orgasmus předstírají ty ženy, které jej nikdy neprožily, nebo mají problémy s jeho dosažením. Je to chyba především v partnerské komunikaci a ochuzuje ženu o prožitky ze společného sexu.
  • "Muži také mohou předstírat orgasmus" - ano, stává se to. K tomuto projevu se uchylují především z obav, že pro problémy s udržením erekce nedokončí sexuální akt a jako muži selžou. U mužského orgasmu dochází většinou k ejakulaci a ta se dá napodobit jen obtížně. Existuje však také situace, kdy jsou muži schopni prožít orgasmus bez ejakulace. Je možné oddělit tyto dva prožitky od sebe. Říká se, že orgasmus bez ejakulace je dokonce mnohem příjemnější, než orgasmus s ejakulací. Tyto techniky vychází z taoistických a tantrických technik a meditací a vyžadují dlouhodobou cílenou přípravu. Může je však nahodile zažít i muž, který se na tento stav nijak nepřipravoval.
  • "Močení vsedě je pro pány lepší" - říká se, že muž by měl při vyprazdňování močového měchýře sedět. Prý je to pro jeho penis a hygienu na WC lepší. Ve skutečnosti je to naopak. Když si muž sedne na mísu, bude vytvářet velmi ostrý úhel v močové trubici. Poloha vestoje je tak mnohem lepší. Musíte si tedy vybrat. Buď čistý záchod, nebo zdravého muže…
  • "Průměrná délka penisu při erekci je 20 centimetrů" - 20 centimetrů při erekci rozhodně není standardní délka. Ta průměrná se podle výsledků studie zveřejněné v časopise British Journal of Urology International pohybuje v rozmezí mezi 13,97 až 15,75 centimetrů. Pro dokonalé sexuální uspokojení jsou rozhodující i jiné faktory než délka a obvod. Ani délka soulože není rozhodující!
  • "Čím větší penis, tím lepší" - to však není pravda! Ačkoli je to hlavní problém pro většinu chlapců, na velikosti nezáleží, protože jen první části pochvy jsou nejcitlivější, takže i malý penis dokáže ženu uspokojit. Muži si často myslí, že požitek ze sexu u partnerky závisí na velikosti jejich přirození. Zapomínají přitom, že přizpůsobivost vagíny je omezená a že tajemný bod G se nachází jen kousek za poševním vchodem. Příliš velký úd tak v malé vagíně může být větším problémem, jak malý ve velké. Cesta k uspokojení ženy je v milostné předehře, něžnostech, poznání jejího těla a touze dávat ženě co nejvíce.
  • "Podle nosa poznáš kosa" - nos ani jiné části těla nemají s pohlavím nic společného.
  • "Každodenní ejakulace snižuje počet spermií" - častá soulož je prý škodlivá a onanie taky. Snižuje prý počet spermií v ejakulátu a tím i šance na početí. Tak to se mužů opravdu netýká, pokud se snaží svoji ženu oplodnit, není pro toto tvrzení žádný důvod.
  • "Kluci mají silnější sexuální představy a mají větší zájem o sex než dívky" - tento názor je důsledkem zvyku mužů vyjádřit svůj zájem o sex více otevřeně. Dívčí sexuální představy jsou stejně silné jako u chlapců. Dívky o sexu přemýšlí taky, jen o to nedávají tak najevo.
  • "Předčasná ejakulace je problém jen mladých mužů" - někteří mladí chlapci opravdu dočasně trpí předčasnou ejakulací. Existuje však mnoho mužů, kteří se s tímto problémem setkají až později v dospělosti. Není to něco, co se samo vyléčí. Je vhodné vyhledat lékařskou pomoc.
  • "Když mi ho nepostaví, tak si ho nezaslouží!“ - názor šířený mezi egoistickými muži, kteří v sexu vidí jen uspokojení své potřeby.
  • "Sperma léčí" - studie ukázaly, že mužské semeno skutečně obsahuje látky, které zlepšují náladu, zvyšují náklonnost, navozují lepší spánek, a dokonce obsahují minimálně 3 přírodní antidepresiva. Aby však léčilo, museli byste jen souložit ....

 

Mýty o ženách

  • "Pro ženu je nezdravé mít sex během menstruace" - ve skutečnosti, může sex dokonce pomoci ženám k uvolnění některých napětí a bolesti, které vznikají v průběhu menstruace.
  • "Pro ženy je sex a láska totéž" - dnes už mnohdy ani ne. V tomto si ženy vzaly příklad od mužů - mnohdy jim už nevadí, že muže, se kterým měli sex, nemilují. Také již tolik nemají z mimomanželského sexu výčitky, jako dříve mívaly. Stále však více jak muži rozlišují sex a lásku a preferují, když je oboje v souladu.
  • "Ženy zbožňují přijímání orálního sexu" - Je to hodně individuální. Cunnilingus - při laskání ženských intimních míst partnerem se téměř polovina žen stydí, s pokračujícím vzrušením pak ovšem rády zapomínají, proč se vlastně stydí.
  • "Milostná předehra není důležitá, důležitý je razantní sex" - toto je představa vytvořená sledováním hrubé pornografie. Jemná předehra a laskání je důležitou fází partnerského sexu, kdy dojde k přípravě těla na vlastní sex. Tato fáze je nejdůležitější především pro ženu. Masturbace, ať už sólo, nebo společná, je to schopna také zajistit orgasmu. Dnešní páry jsou již hodně poučené a kladou na milostnou předehru mnohem větší důraz.
  • "Žena se vzruší okamžitě" - velmi častá představa mužů, že když se ženy dotknou, hned je vzrušená v vlhká. Není to pravda a nedostatečné vzrušení bývá nejčastější příčinou, proč žena neprožije orgasmus, Nedostatečná vlhkost pak přináší bolest při sexu, odření sliznice pochvy, mykózy, a spoustu dalších zdravotních problémů.
  • "Ženy na sex potřebují hodně času" - ke vzrušení žena potřebuje dostatek času. Někdy však překvapí i sama sebe. Když přijde neovladatelná touha, pak netouží ani po předehře a chce tady a teď krátký, ale intenzivní sex. Jenže aby k tomu došlo, musí na ženu "přijít MYŠLENKA". Stát se to však může u tehdy, když ji muž překvapí například při autoerotice a ona už nehodlá přestat. Nebo se může stát, že muž má prostě štěstí....
  • "V homosexuálních vztazích, jedna osoba hraje roli ženy, zatímco druhý partner hraje muže." - není to pravda. Jsou to homosexuálně orientovaní lidé a jsou stejně různorodí jako heterosexuálové. Nemusí to hrát v jejich vztazích zvláštní roli. Každý homosexuální pár pár má svůj specifický vztah.
  • "Ženy v sexu přece ví, co mají dělat!" - velmi častá a to hodně zkreslená představa mužů o ženské sexualitě. Ženy jsou na tom úplně stejně jako muži, Všemu se musí nejdříve naučit. Žádná žena se se sexuálními zkušenostmi nerodí. Má jen stejné instinkty jako muž, ale to nejsou sexuální zkušenosti, jaké si muž představuje. Proto je potřeba si vždy navzájem sdělovat, co je vám v sexu příjemné a navzájem se učit milovat.
  • "Ženy o sexu mluví víc, než muži" - mluví o sexu podobně jak muži, jen muži jim nerozumí. Ženy se o sexu baví především mezi sebou. Jejich popis sexu je však více romantický a pikantní detaily jsou podávány spíše decentně. Pro ženy má téma sexu jiný rozměr. Tak se může stát, že naslouchající muž ani nemusí poznat, o čem se to vlastně baví. Muži si o sexu povídají víc hruběji a s nadsázkou a vrací se k němu i několikrát v průběhu rozhovoru. Baví se o hokeji a mnohdy si ani neuvědomí, že už zase jsou u sexu. Ženy berou téma sexu jinak, ale nemluví o něm víc, než muži.
  • "Žena by se neměla sprchovat, ani si mýt vlasy, když menstruuje" - i když tento mýtus patří spíše do historie, je stále i dnes velký počet lidí, kteří věří, že to tak skutečně je. Naopak je nutné hygieně věnovat zvláštní pozornost. To je jeden z nebezpečných mýtů.
  • "Ženy mají nižší libido než muži" - není to pravda. Pro ženu má velký význam především pocit, že je žádoucí a milovaná. Fyzické vzrušení je pak většinou až na druhém místě, což může vyvolávat v muži falešný dojem, že žena sex až tak moc nepotřebuje.
  • "Vaginální výplachy pochvy po sexu mohou zabránit otěhotnění" - nejčastější mýty týkající se dospívajících je odkazují na použití některých látek a nebo dokonce bizarních metod, jak zabránit těhotenství. To zahrnuje i vaginální výplachy, ponorné lázně, nebo i mytí vagíny po sexu látkami jako je voda, solanka nebo ocet.
  • "Některé zvláštní sexuální polohy mohou působit jako antikoncepce" - zcela špatný a velmi nebezpečný názor. Jediné bezpečné metody, jak zabránit těhotenství, jsou antikoncepční metody, jako kondomy, antikoncepční pilulky a další ověřené, lékaři doporučené metody. Nejsou drahé a nemusíte se bát rizika otěhotnění nebo dokonce získání infekčních chorob.
  • "Žena dosahuje orgasmu pouze při spojení, normální je pouze sexuální vztah založený na penetraci" - existují ženy, které mají potíže s dosažením orgasmu pouze spojením, drtivá většina pro dosažení orgasmu potřebuje stimulaci klitorisu. To znamená, že existují i jiné, neméně příjemné způsoby dosažení orgasmu u ženy.
  • "Ženy jsou romantičky"  - tak to bude pravda. Ženy potřebují pozornosti, květiny, dárečky, ale hlavně něžnosti a lichotky. Mnohé žen však mají slabost pro tvrďáky, kteří na maličkosti nemají čas a jdou přímo na věc...
  • "Žena, která potřebuje lubrikant, nemá na sex chuť" - to je přímo závažný omyl! Důvodů, proč žena trpí nedostatečným zvlhčením pochvy je mnoho. Jedná se o sexuální dysfunkci mezi jejíž příčiny nejčastější patří stres, hormonální změny, reakce na léky, hormonální antikoncepce, dlouhá sexuální abstinence, ale také přirozené stárnutí. Ve většině případů nesouvisí nedostatečné zvlhčením pochvy s touhou nebo s malým vzrušení. Milostná předehra však neuškodí nikdy.
  • "Bod G neexistuje" - bod G je v oblasti na horní vnitřní stěně vagíny, která je citlivější na stimulaci. Ačkoli tato stimulace spouští různé reakce a pocity, v závislosti na citlivosti je prožívá každá žena jinak. Každá žena však má svůj skutečný bod G.
  • "Ženy nemasturbují" - ale masturbují, jen o tom tolik nemluví. Ženská masturbace je i mezi ženami stále zapovězené téma. Při průzkumech se 60% žen přiznalo masturbaci. Masturbují a pravděpodobně i masturbovat budou. A ty ostatní se to asi stydí přiznat.
  • "Ženy by neměly mít sex během těhotenství" - je to bohužel hodně rozšířený názor, který v mnoha ženách vzbuzuje obavy, že sexuální akt v průběhu těhotenství, může způsobit ohrozit, nebo poškodit dítěte. Sex během těhotenství není nebezpečný ani špatný, je to zcela normální a přirozená partnerská aktivita. Je však nutné vybrat pro ženu vhodné sexuální polohy ve kterých se bude cítit pohodlně a váha těla muže nebude tlačit na její bříško. Mnoho žen během těhotenství prožívá zvýšené vzrušení, což je způsobeno nárůstem hormonů v jejím těle. V případě bezproblémového těhotenství, může mít sexuální vztahy až do porodu. Nejlepší sexuální polohy pro toto období jsou zezadu, v podřepu a zboku. U rizikového těhotenství se však vyhýbejte jakýmkoli sexuálním praktikám při kterých dochází k penetraci a raději i závěrečné vzrušení zakončujte orgasmem 1:0 ve prospěch muže. Rizikové těhotenství je odvozeno od základu slova riziko a proto "raději nedrážděte hada bosou nohou", jak říká jedno moudré lidové přísloví.
  • "Malá prsa jsou problémem se zvládnutím mateřství"  - to vůbec není pravda. Malá prsa nejsou v žádném případě překážkou mateřství, ani kojení, proto žena s malými prsy není horší matkou, než žena s velkými prsy.

 Mýty o sexuální orientaci

  • "Bisexuál to má v životě pro nalézání partnerských vztahů jednodušší" - je to omyl. Bisexuál to má stejně těžké jako heterosexuální lidé, možná i mnohem horší. Jeho orientace na obě pohlaví ho totiž nijak nechrání před odmítnutím jak od ženy, tak i od muže. Problémem je, že pro mnoho heterosexuálních jedinců je bisexualita obtížně přijatelná. Ten druhý a neméně závažný důvod je, že podobně jako pro heterosexuály je obtížně přijatelný i pro homosexuální muže a lesby.
  • "Bisexuálové jsou více promiskuitní jak bisexuálové" - asi se to dá obtížně prokazovat, ale pravděpodobně to bude podobné. Bisexuálně zaměření jedinci se většinou nakonec "usadí" a citově se naváží na jedno pohlaví a hlavně na konkrétního jedince. Otázka věrnosti a promiskuity pak bude záležet spíše na osobnosti jedince než na jeho orientaci.

Mýty o pohlavních chorobách

  • "AIDS může být přenášen prostřednictvím slin, WC sedátka a nádobí" - není to pravda. Virus HIV se přenáší pouze tělními tekutinami, jako je krev, sperma, vaginální tekutiny a mateřské mléko.
  • "AIDS je nemoc homosexuálů" - to je úplně špatný a velmi nebezpečný názor. Virus HIV se přenáší při sexuálním styku tělními tekutinami, takže každý, kdo měl sex bez ochrany může být nakažen, bez ohledu na sexuální orientaci, etnický původ, nebo pohlaví.
  • "Při orálním sexu nákaza pohlavními chorobami nehrozí" - to je nebezpečný nesmysl. Je velmi nebezpečné se domnívat, že při orálním sexu se nemůžete pohlavně přenosnými chorobami. Orálního sex se mezi mladými lidmi využívá častěji než klasická soulož. Přitom naprostá většina při této sexuální praktice nepoužívá kondom, protože se domnívá, že při orálním sexu nebezpečí nákazy nehrozí. Často se domnívají, že pokud u muže nedojde k ejakulaci, nemůže dojít ani k přenosu pohlavních chorob. To však není pravda, k přenosu infekce může dojít i tekutinou, která je z penisu vylučována před ejakulací. Při orálním sexu hrozí kapavka, HPV, herpes, chlamydie, či genitální herpes. Nakazit se můžete i HIV, i když v tomto případě je riziko přenosu menší než u vaginálního či análního sexu.
  • "Nakazit se dá na veřejných WC, v sauně, na bazénu" - jedná se o častou výmluvou nakažených lidí.  Usedat na záchodové prkénko na veřejných WC se ale obecně nedoporučuje. Nákaza sexuálně přenosnými chorobami touto cestou je však velmi nepravděpodobná, stejně jako možnost nákazy z půjčené věci či kontaktu s nějakou plochou. Viry a bakterie pohlavních onemocnění mimo prostředí lidského těla nedokáží dlouho přežít. Chlór v bazénu dokáže zabít bakterie či viry způsobující pohlavní choroby. Svádět nákazu na veřejný bazén není nejlepší výmluva.
  • "Pokud se nakazíte, okamžitě to poznáte" - rozhodně nic nepoznáte. Většinou problém rozpoznáte, až se projeví příznaky nákazy, ale ani to nemusí být jednoznačné, protože u některých lidí pohlavní choroba může probíhat i bez prvotních příznaků.
  • "Pokud nemám žádné příznaky nakažení, není potřeba chodit k lékaři" - není to pravda. Mnoho pohlavních onemocnění probíhá v podstatě bez příznaků a problémy se dostaví až po určité době, kdy už je léčba mnohem komplikovanější. Například při nakažení hepatitidou typu B se u třetiny nemocných neprojeví žádné symptomy. Stejně tak v případě nákazy HPV je někdy velmi těžké všimnout si malého vřídku v okolí genitálií či konečníku.
  • "Léčit se nedá jen HIV" - nejen virus HIV se dnes nedá vyléčit! Některá onemocnění sexuálně přenosnými chorobami nakažené postihují na celý život nebo se jim budou dlouhodobě neustále vracet. S chlamydiemi, kapavkou nebo syfilidou, si relativně snadno a rychle poradí antibiotika, HIV, genitální herpes nebo hepatitidu zcela bez následků vyléčit nelze. Navíc může nastat stav, kdy je nakažený trvale pozitivní a přitom nemusí mít žádné výrazné symptomy onemocnění.

Mýty o orálním sexu

  • "Ejakulát způsobuje podráždění kůže" - sperma vypuzené při orálním sexu neobsahuje složky dráždící pokožku. Výjimečně mohou alergickou reakci vyvolat látky obsažené v potravinách, které se stopovým množstvím projeví v ejakulátu. V lékařské praxi se velmi zřídka alergie na mužské sperma projeví tak, že brání ženě v otěhotnění. Pokud je žena na sperma alergická, projevuje se to pocity pálení, svěděním v oblasti vaginy a otokem pohlavních orgánů po souloži. Podráždění kůže je tedy podobný mýtus, jako že mužské sperma má blahodárný vliv na kvalitu ženské kůže.

  • "Čím hlouběji, tím lépe..." - mýtus provázející felaci a díky kterému vznikl pojem "hluboká felace". Hloubka zasunutí penisu do úst a nebo dokonce až do krku, je mýtus moderní doby, který nemá s mužským pocitem rozkoše naprosto nic společného.

  • "Krk se penisu přizpůsobí" - naprosto nesprávný a hloupý mýtus. Krk není pochva. Krk se rozměru penisu nepřizpůsobí. Dávivý reflex již o tom přesvědčil mnoho žen a mužů.

Mýty o orgasmu

  • "Žena může mít orgasmus pokaždé a několikrát za sebou" - je to jen toužebná představa, že každá žena je schopná při každém milování prožívat několik orgasmů za sebou. Multiorgasmické ženy jsou, ale ne všechny. Prakticky každá žena je však schopna prožívat orgasmus. Vždy však záleží na okamžitém vzrušení a rozpoložení ženy. Nejde ani tak o počet orgasmů. jako o hloubku prožitku. Honba za počtem orgasmů je tedy zbytečná. Pokud žena bude chtít další, řekne si o něj.
  • "Orgasmus při orálním milování není srovnatelný s penetračním" - je to naprosto jedno. Každý z nich je jiný, ale oba jsou plnohodnotné. Navíc, většina žen dosahuje klitoridálního orgasmu a jen malá část vaginálního. Při orálním sexu klitoridálního orgasmu dosahuje až 80% žen.

To je jen několik příkladů toho, jak mohou tyto mýty a nesprávné představy zasahovat do našich životů. Používejte svůj zdravý selský rozum a odlište, zda je něco mýtus, nebo skutečnost. Pokud si nevíte rady a máte pochybností, vždy raději požádejte o odborné poradenství.

 

Na zamyšlení

Největším protikladem víry není ateismus, ale pověra.
Tomáš Halík

 Pro zasmání:

Plavou spermie a strašně se těší na vajíčko. Závodí, která se k němu dostane dřív.
Jedna křičí: "Já tam budu první!"
Druhá na to: "Nemáš nárok, první tam budu já!"
Třetí zase: "Houby, první tam budu já!"
A ta čtvrtá plave plave nejrychleji a najednou to otočí a jak o život plave zpátky a volá na kamarádky: 
"Holky, holky zpátky, viděla jsem mandle, tohle byl orální sex!"
 
Manželé si jednoho dne vyjdou na procházku do ZOO. Zastaví se před klecí s gorilákem a muž povídá své manželce:
"Schválně, zkus mu ukázat prsa, co to s ním udělá."
Žena mu ukáže prsa a gorilák se v kleci může zbláznit vzrušením.
"A schválně, teď mu ukaž přirození, co bude dělat."
Manželka ukáže gorile přirození a gorilák je jako šílený. Lítá po kleci sem a tam, mlátí do skla, slintá, funí. Prostě je úplně mimo.
V tom vezme manžel svoji ženu za ruku, otevře klec a přistrčí ji ke vchodu do klece s nadrženou gorilou se slovy:
"Tak Maruš, a teď mu zkus vysvětlit, že tě bolí hlava!"
 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)