Jste zde

Erotická masáž

Erotická masáž

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článků "Techniky ájurvédských masáží" a "Rituály nanášení a roztírání oleje".

Dost často se lidé domnívají, že masáže u kterých se muž nebo žena vzruší, jsou erotické masáže. Zdaleka tomu tak není. Vzrušení není jen otázka fyzická, je to především záležitost psychická. Pokud jsou však masážní techniky používány především k dosažení nebo zvýšení sexuálního vzrušení v erotogenních zónách těla, můžeme je pokládat za erotické masáže.

Erotickým masážím se obecně může říkat také sexuální masáže.

Neznamená to, že by při erotické masáži nebyly používány prvky a techniky klasické masáže nebo jemné techniky, ale hlavním cílem je POUZE uvolnit sexuální napětí. Aby to nevypadalo, že erotická masáž je něco, co je poskytováno jen v masážních centrech - naopak, erotická masáž můře být i běžnou součástí milostné předehry jako příprava k pohlavnímu aktu. Bylo by nesprávné se domnívat, že tato masáž je vyhledávána jen muži. Dopřávají si ji muži i ženy a rozdíl je jen v technice masáže.

Erotická masáž bývá někdy hodně podceňována a znevažována na něco nízkého až nepřijatelného. Dá se o tom polemizovat. Je to v podstatě jedna z nejsložitějších masáží vůbec. Když si představíte, že naprosto cizí masér nebo masérka uvede masírovaného do takového fyzického a psychického rozpoložení, že jeho pocity přerostou ve vzrušení a následně v orgasmus, tak je možné erotickou masáž v jistém slova smyslu považovat za vrchol masérského umění.

Představa erotické masáže může být různá a její realizace hodně záleží na zkušenostech dávajícího i přijímajícího. Je potřeba zásadně oddělit erotické masáže poskytované navzájem partnery od erotické masáže, které jsou poskytované jako služba. V historii byly erotické masáže velmi dlouhou dobu používány pro léčebné účely, především pro léčení migrén, nervozity a některých psychosomatických poruch.

Erotická masáž mezi partnery

Erotická masáž mezi partnery se používá jako součást milování, ať již jako předehra nebo jako závěrečný sexuální akt. Když jsme si vysvětlili, že rozdíl mezi erotickou masáží a senzuální masáží, je jasné, že pokud je hlavním cílem masírujícího i masírovaného především uvolnit sexuální napětí pak se jedná o erotickou masáž poskytovanou si partnery. Dá se tak tedy nazvat i "rychlovka" provedená masturbací nebo orálně. Partner u toho ani nemusí být ani úplně svlečen. Když masáž splní svůj cíl, mohou se partneři vyměnit, často však zůstane u uspokojení jen jednoho z nich. Je to možné řešení pro páry, které mají různou sexuální potřebu, kdy jeden potřebuje uvolnění častěji jak druhý a přitom si chtějí vyhovět.

Masáž je veden jemně, ale důsledně k cíli. Nebývá moc dlouhá a slouží především k dosažení uvolnění u partnera, který je již většinou vzrušen před jejím započetím. Závěrečná část masáže se provádí jako masturbace, nebo orální sex. Masáž může přejít také do některé formy pohlavního styku.

Erotická masáž od profesionálních masérů

Erotická masáž bývá také v některých případech nabízena jako nadstavbová služba v masážních centrech (například v INFINITY SPA https://www.masaze-infinity.cz/eroticke-masaze/). Můžeme polemizovat o tom, zda je to morální nebo není. Prostě to tak je. Nejedná se o většinou o zařízení zaměřená na rehabilitaci a klasické masáže na "pojišťovnu". Základem nabídky je některá z klasických nebo i exotických relaxačních masáží, například aroma terapeutická, olejová, havajskými kameny, jemnými technikami a další. Na závěr masáže je poskytnuta pouze erotická masáž, která však není spojena se sexem. Masér nebo masérka jsou oblečeni jako při klasické masáži, vyloučený je také jakýkoli dotek masírovaného vůči masérovi. Při této formě je masáže je provedena masáž genitálií.

Závěr masáže může být bez vyvrcholení nebo i s vyvrcholením. Znovu připomínám, že hlavním cílem závěru je pouze uvolnit sexuální napětí. Délka masáže je v podstatě součtem délky zvolené masážní techniky a k tomu několik minut navíc...

Jsou ovšem i zařízení, kde jsou pravidla erotické masáže naprosto volná a se sexem se při nich počítá. Masér, nebo masérka jsou většinou nazí a hlavním účelem masáže je jediný - navození vzrušení a dosažení vyvrcholení. V některých případech je erotická masáž pouze předehrou a k vyvrcholení dochází při sexu. Obvyklá je delší forma masáže - až 2 hodiny. Její závěr bývá proveden využitím orálního sexu, masturbace nebo pohlavním stykem. Délce masáže a poskytovaným "službám" pak odpovídá i cena. V podobných případech však erotická masáž slouží jen jako zástěrka pro lepší formu prostituce.

Mistrovskou formou erotické masáže je "Nuru masáž". Tato technika byla používána v tradičních japonských historických lázních. Je to hlavně japonská technika a je nutné pro ni mít i určité fyzické předpoklady na straně masérky. Je to masáž poskytovaná většinou mužům a jen výjimečně ženám. Pokud je poskytována ženám, tak ji provádí většinou žena. Mnohé ženy touží po intimnější masáži, ale nechtějí ji přijmout od muže. Druhým důvodem může být to, že přijímající žena je lesbicky založená nebo prostě touží po intimním doteku jiné ženy. "Masáž Nuru" se někdy nazývá jako "mokrá, klouzavá" masáž. Vzhledem k tomu, že pochází z tradičních japonských lázní, uchovává si techniky a postupy tradiční rituálním masáže. Obvykle začíná koupelí nebo sprchou, kde je klient umyt a připraven na masáž. Pak se položí na mokré lehátko nebo mokrou hladkou podložku, kde je natřen speciálním teplým gelem vyrobeným z mořských řas. Tento gel nelze jen tak nahradit protože má opravdu výjimečné kluzné a detoxikační vlastnosti. Při použití na suchou pokožku, ho pokožka bude absorbovat, dodá jí výživu a obnoví její vitalitu a pružnost. Pokožka je pak po takovéto aplikaci svěží, uvolněná a hedvábně hladká. Pokud je gel nanesen na vlhkou pokožku, stane se kůže neskutečně kluzkou. Právě toho se při Nuru masáži využívá. Po natření masírovaného a masérky mohou jejich těla po sobě celkem bez větší námahy a snadno klouzat. Masáž pak probíhá dotykem celého těla masérky a je velice erotická.

Technika erotické masáže

Erotické masáže se obvykle provádí v oblasti erotogenních zón. Dosahuje se tak zvýšení sexuálního vzrušení, které může přerůst až do orgasmu.

  • U mužů je to citlivá oblast třísel, podbřišek, vnitřní strana stehen, šourek, perineum a samozřejmě genitálie.
  • U žen je erotogenních oblasti více. Necitlivější jsou prsa, zvláště pak bradavky a genitálie, kde je na podněty nejcitlivější klitoris. Při masáži je určitě vhodné věnovat se i místům jako je podbřišek, třísla, oblast stydké kosti, vnitřní strana stehen, podkolenní jamka a nohy. Žena je prostě citlivá na celém těle.

Erotická masáž většinou bývá jemná a delší (hodinu a více). Jejím účelem je navození stavu vzrušení, nakonec dosažení vyvrcholení. Závěrečná část masáže se většinou provádí jako masturbace nebo orální sex. Masáž může přejít také do některé formy pohlavního styku.

Erotická masáž vyžaduje spíš rutinu a zkušenosti a nemá větší cíl, jak dosáhnout u masírovaného vyvrcholení.

Senzuální nebo tantrická masáž už není jen o vzrušení.

Oproti tomu senzuální nebo tantrická masáž prohlubuje vztah člověka k sobě samému a k jeho intimitě a probouzí vnímání všemi smysly. Vyžaduje však ze strany maséra mnohem více zájmu a snahy dávat. Orgasmus není hlavním cílem těchto masáží. Přiznejme si však, že všechny uvedené masáže, včetně erotické, jsou velmi příjemné a hluboce relaxační. V praxi jsou většinou zakončeny orgasmem. Záleží především na masérovi, jak masáž dokáže vést, jaký cíl a smysl jí dá a také jak ji provede.

Podobně je to s masírovaným u kterého je rozhodující především to, za jakým účelem masáž podstupuje a co od ní očekává.

 

Články s podobnou tematikou

Reklama:

(AK)(Z)(L)